Δευτέρα 30 Απριλίου 2018

Κέρδισαν και τον Πλατανιά και κατέκτησαν το πρωτάθλημα παίδων τα "τρομερά μωρά" του Δημήτρη Κατσαβριά!

Πρωτάθλημα παίδων "Μουντάκης Κωνσταντίνος"
Όμιλος Τίτλου 17η αγωνιστική
Σάββατο 28 Απριλίου 2018
Γήπεδο Ταυρωνίτη
Μινώταυρος-Πλατανιάς 4-0
Το τμήμα παίδων της ομάδας μας νίκησε την Κυριακή το πρωί στον Ταυρωνίτη με το εμφατικό 0-4 την περυσινή πρωταθλήτρια παίδων ομάδα του Πλατανιά και κατέκτησε και μαθηματικά το πρωτάθλημα, μία αγωνιστική πριν το τέλος.
Τα παιδιά του Δημήτρη Κατσαβριά μπήκαν στο παιχνίδι χωρίς άγχος και παίζοντας ανα διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο κατάφεραν στο 10' να προηγηθούν 0-1 με γκολ του Γιάννη Στόιτσο σε τετ α τετ μετά από ασίστ του Κογιαννάκη.
 Στο 20' ο Χαράλαμπος Κογιαννάκης με άψογο πλασέ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα μας 0-2. (σκορ ημιχρόνου).
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πλατανιά προσπάθησε να απειλήσει (χωρίς επιτυχία) με μακρινά σουτ με την ομάδα μας να δημιουργεί και να χάνει τις ευκαιρίες.
Την σκυτάλη στους σκόρερ πήρε Δημήτρης Μαναρώλης που έκανε αρχικά το 0-3 με ωραίο τελείωμα μετά από πάσα του Μάνο Βόρφι στο 53', ενώ ο ίδιος με το 2ο προσωπικό του γκολ λίγο αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 0-4 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Τα γκολ για την ομάδα μας: Μαναρώλης 2, Στόιτσος 1, Κογιαννάκης 1.
Μινώταυρος: (Δημήτρης Κατσαβριάς): Μανούσος, Αποστολάκης (55' Αγγελάκης), Πρέζια, Τσάλα, Σούλκε, Βροντάκης (50' Κυμινουλάκης), Μωραϊτάκης, Κογιαννάκης, Στόϊτσος, Βόρφι, Κασιμάτης (45' Μαναρώλης).