Ένα βήμα πιο κοντά στον στόχο τα 2004 του Μινώταυρου 2 αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.

Πρωτάθλημα παίδων "Μουντάκης Κωνσταντίνος"
Όμιλος Τίτλου 16η αγωνιστική
Σάββατο 21 Απριλίου 2018
Γήπεδο Μινώταυρου
Μινώταυρος-Πανακρωτηριακός 4-2
Την νίκη που τους διατηρεί στην κορφή και στο +6 από την 2η ομάδα δύο αγωνιστικές πριν το τέλος πήραν οι παίδες του Μινώταυρου το Σάββατο στις Μουρνιές με αντίπαλο την ομάδα του Ακρωτηρίου.
Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα μας που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1, αλλά ένα 3λεπτο 30'-33' ήταν αρκετό για να κάνουν την ανατροπή τα παιδιά του Κατσαβριά. Ο Γιάννης Στόιτσος στο 30' έφερε το παιχνίδι στα "ίσα" για να ακολουθήσει ένα πολύ όμορφο γκολ του Μπάμπη Κογιαννάκη για το 2-1 (σκορ ημιχρόνου).
Στο 2ο ημίχρονο ο Δημήτρης Μαναρώλης έδωσε αρχικά αέρα 2 τερμάτων στην ομάδα μας ενώ λίγο αργότερα ο ίδιος με το 2ο προσωπικό του γκολ έκανε το 4-1 τελειώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Ακρωτηρίου ήταν να μειώσει στο τελικό 4-2.
Τα γκολ για την ομάδα μας: Μαναρώλης 2, Κογιαννάκης 1, Στόιτσος 1.

Μινώταυρος:(Δημήτρης Κατσαβριάς): Μανούσος, Τσάλα, Σούλκε, Πρέζια, Νικολάου, Μωραϊτάκης 55' Κασιμάτης), Βροντάκης, Κογιαννάκης, Βόρφι, Στόιτσος, Μαναρώλης (60' Αποστολάκης)