Προτζούνιορ 9η αγωνιστική (12-1-2013)

Μινώταυρος-Δόξα Παχ. 4-1

επιστροφή στα γκολ για τον Μωραιτάκη και όλη η ομάδα τρέχει να τον συγχαρεί
Επιστροφή στις νίκες για την μικρή BARCA.
Κάνοντας μία καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο και κρύβοντας την μπάλα αν να διαστήματα με τις πάσες και τα τακουνάκια, τα τρομερά μωρά του Κατσαβριά έδειξαν ότι δεν επηρεάστηκαν από το άτυχο αποτέλεσμα του προηγούμενου Σαββάτου και προηγήθηκαν με 3-1.
Αυτή τη φορά η ομάδα παρατάχθηκε πλήρης, χάνοντας και άλλες ευκαιρίες για γκολ (κυρίως στο πρώτο ημίχρονο).
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε λόγο των αλλαγών (έπαιξαν και τα 15 παιδιά του Κατσαβριά).
Στο 4-1 ο Κατσαβριάς έβγαλε τους Κογιαννάκη, Μωραιτάκη, Τσάλα (αισθητή η απουσία του στο προηγούμενο παιχνίδι με το Ίνκα), με αποτέλεσμα να ανέβει η Δόξα έχοντας μάλιστα και 2 δοκάρια στα τελευταία λεπτά από στημένα.
Τα γκολ για τον Μινώταυρο Μωραιτάκης 2, Στοϊτσος 1, Κογιαννάκης 1 (έχασε και πέναλτι στο 1-0) .