Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2013

Προτζούνιορ 10η αγωνιστική (19-1-2013)

Αστέρας Χαλέπας - Μινώταυρος 2-4

Είχε Άγγελο .. Μωραϊτάκη σήμερα η ομάδα του Δημήτρη Κατσαβριά.
Σαφώς ανώτερος ο Μινώταυρος σε όλη την διάρκεια του αγώνα κέρδισε δίκαια με 2-4 έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Μωραιτάκη που με χατ-τρικ (και τα τρία γκολ απίστευτης ομορφιάς) οδήγησε την ομάδα του στην νίκη απέναντί σε ένα δυνατό και υπολογίσιμο αντίπαλο.
Ο αρχηγός για σήμερα Κογιαννάκης Μπάμπης πέτυχε το 4ο γκολ
Η ομάδα μας προηγήθηκε νωρίς στο σκορ με 0-2 για να μειώσει ο Αστέρας σε 1-2 (σκορ ημιχρόνου)
Στο 30ο λεπτό ο Άγγελος με πλάσαρε ιδανικά τον τερματοφύλακα κάνοντας το 1-3 διώχνοντας το άγχος και κλειδώνοντας το παιχνίδι.Η ομάδα μας στην συνέχεια είχε πολλές ευκαιρίες χωρίς όμως να καταφέρει να τις κάνει γκολ.
ούτε οι συμπαίχτες του στους πανηγυρισμούς δεν μπορούσαν να πιάσουν τον Άγγελο σήμερα.
  Το 2-3 για τον Αστέρα έγινε στις καθυστερήσεις για να απαντήσει αμέσως με την σέντρα ο Κογιαννάκης με σουτ έξω από την περιοχή ύστερα από πάσα του M.V.P. της αναμέτρησης Άγγελου Μωραϊτάκη.