Σάββατο 5 Ιανουαρίου 2013

Προτζούνιορ 8η αγωνιστική (5-1-2013)

Ινκα - Μινώταυρος 3-2

Εντυπωσιακό παιχνίδι στο fair play.

Πραγματικό ντέρμπι ανάμεσα στους πρωτοπόρους του πρωταθλήματος με την ομάδα μας να χάνει τον αγώνα με 3-2 και παράλληλα την κορφή (το Ίνκα πέρασε μπροστά με 1 βαθμό).
Καλή εμφάνιση για τα μωρά του Κατσαβριά παρα τις απουσίες (Τσάλα κ Ποθουλάκη).
Το Ίνκα προηγήθηκε με 1-0 (σκορ ημιχρόνου) με τον τερματοφύλακα του Ίνκα να πραγματοποιεί απίστευτες αποκρούσης σε 2 σουτ του Κογιανάκη και 1 του Στόιτσο.
Στο δεύτερο ημίχρονο τα παιδιά του Κατσαβριά μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με ένα πανέμορφο γκολ του Στόιτσο (από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα στο απέναντι γάμα της εστίας.

Τα πανηγύρια κράτησαν μερικά δευτερόλεπτα καθώς το Ίνκα αντι για σέντρα έκανε απευθείας σουτ.. και 2-1.Δοκάρι για τον Στοιτσο με κεφαλιά. Φοβερή απόκρουση στο γάμα της εστίας του τερματοφύλακα του Ίνκα σε αριστερό κεραυνό του Κιμηνουλάκη.3-1 για το Ίνκα στην αντεπίθεση για να μειώσει ο Κογιανάκης με σουτ σε 3-2 (παρολίγον να το βγάλει και αυτό ο φοβερός μικρός τερματοφύλακας του Ίνκα). Τελευταία φάση του αγώνα κεφαλιά του Στοιτσο στις καθυστερήσεις μόλις άουτ.