Α ΕΠΣX Κύπελλο παίδων Α' όμιλος  6η αγωνιστική
Σάββατο  02/11/2019
Γήπεδο Ελπίς και Νίκη
Μινώταυρος Μουρνιών-Σύνκα  1-0
Στην κορφή του 1ου ομίλου βρέθηκε μετά την ολοκλήρωση της 6ης αγωνιστικής το τμήμα παίδων (Κ14) του Μινώταυρου επικρατώντας στο Ελπίς και Νίκη, στο "ντέρμπι κορφής" του ομίλου της ομάδας του Σύνκα με σκορ 1-0.
Μετά από ένα πολύ δυνατό αλλά άκαρπο πρώτο ημίχρονο (0-0) η ομάδα μας κατάφερε να σκοράρει στο 10' του δευτέρου ημιχρόνου όταν σε μια πολύ ωραία αντεπίθεση ο Στόιτσος έβγαλε τετ α τετ τον Πέπα που με ιδανικό πλασέ σκόραρε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης (1-0).
Με την νίκη αυτή η ομάδα μας ισοβαθμεί στην πρώτη θέση του 1ου ομίλου με την ομάδα του Σύνκα, -έχοντας όμως πλεονέκτημα λόγο της νίκης στο μεταξύ μας παιχνίδι- ενώ απομένει 1 αγωνιστική για να ολοκληρωθεί ο όμιλος.
Μινώταυρος Μουρνιών: (Ευάγγελος Μπισέλας):Κοκολογιαννάκης, Γιαννακίδης., Βασιλάκης, Σταυρίδης, Δοκιμάκης, Πέπα, Ταχιράι, Στόιτσος, Ξηράκης, Κοντραλίου, Μακρυγιαννάκης. (αρχική εντεκάδα), Κανιαμός, Χατζάκης, Αθουσάκης Κ., Αθουσάκης Εμ., Καρυστινός, Μανιουδάκης,