Πρωτάθλημα Νέων Κ16. 7η αγωνιστική (εξ αναβολής)

7η αγωνιστική
Τετάρτη 22 Μαΐου 2019
Γήπεδο Μοναχή Ελιά
ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ-ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ 1-3
Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της της η Κ16 του Μινώταυρου στο πρωτάθλημα κ16 "Λιμαντζάκης Κυριάκος" της ΕΠΣ Χανίων.
Η ομάδα μας αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ κατάφερε να ισοφαρίσει με τετ α τετ του Κασιμάτη στο 15' μετά από ασίστ του Βόρφι και δύο λεπτά αργότερα να προηγηθεί 1-2 με πλασέ του Κογιαννάκη μέσα από την περιοχή μετά από ασίστ του Στόϊτσου.
Στο 2ο ημίχρονο ο Μαναρώλης με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 1-3.
Με την νίκη αυτή το τμήμα Νέων του Μινώταυρου τερμάτισε στην 4η θέση στο πρωτάθλημα Κ16 της ΕΠΣ Χανίων με 66 βαθμούς, (21 νίκες 3 ισοπαλίες και 6 ήττες).

Τα γκολ για την ομάδα μας: Κασιμάτης, Κογιαννάκης, Μαναρώλης

Μινώταυρος: (Γιάννης Λιουδάκης): Πρέζια, Σούλκε, Τσάλα (Ασβεστάς), Αγγελάκης, Κογιαννάκης, Κυμινουλάκης, Στόιτσος (Σένια), Μωραϊτάκης, Βόρφι, Κασιμάτης, Μαναρώλης.