Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2019

Πήρε το ντέρμπι με ανατροπή η Κ16

Πολύ καλό και πολύ δυνατό ντέρμπι είχαμε το Σάββατο στις Μουρνιές ανάμεσα σε Μινώταυρο και Δααοχ. Ένα παιχνίδι με 9 γκολ 4 δοκάρια και πολλά χαμένα τετ α τετ.

Ο ΔΑΑΟΧ προηγήθηκε νωρίς με 1-0, με την ομάδα μας να απαντά σε 1-1 με τον Πρίφτι.
2-1 για τον Δααοχ και νέα απάντηση αυτή την φορά με τον Μωραϊτάκη  για το 2-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Νέο προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους στο 50΄ 3-2 με την ομάδα μας να απαντά εκ νέου με τον αρχηγό της Σούλκε για σε 3-3.

Από κει και πέρα τα παιδιά του Γιάννη Λιουδάκη κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο με τον Νίκο Αναστασόπουλο -που είχε περάσει αλλαγή- να πετυχαίνει 2 γκολ βάζοντας τις βάσεις για την νίκη και τον Σένια να βάζει το κερασάκι στην τούρτα για το 6-3.
Τέσσερα δοκάρια για την ομάδα του Δααοχ (τα 3 στο πρώτο ημίχρονο) και ισάριθμα χαμένα τετ α τετ από την ομάδα μας με τον τερματοφύλακα του Δααοχ να σταματά διαδοχικά τους Τσάλα, Πρίφτι και Μαναρώλη στο 1ο ημίχρονο.
Τα γκολ για την ομάδα μας: Αναστασόπουλος 2, Σένια 1, Σούλκε 1, Μωραϊτάκης 1, Πρίφτι 1
Μινώταυρος: (Γιάννης Λιουδάκης): Μανούσος, Τσάλα (40' λτ Αναστασόπουλος), Σούλκε, Λεουνάκης, Πρέζια, Μωραϊτάκης, Κιμυνουλάκης, Μαναρώλης (60' Ασβεστάς), Πρίφτι (75' Αγγελάκης), Βόρφι.