13η αγωνιστική
Σάββατο 01 Δεκεμβρίου 2018

ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ-Ν. ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 4-1
Γήπεδο Μινώταυρου
Την καλύτερη τους φετινή εμφάνιση πραγματοποίησαν τα παιδιά του Γιάννη Λιουδάκη σήμερα το μεσημέρι στις Μουρνιές επικρατώντας της ομάδας του Κισσαμικού με σκορ 4-1.
Η ομάδα μας προηγήθηκε νωρίς στο σκορ με 2-0 με γκολ του Γιάννη Στόιτσο μετά από προσπάθεια και σέντρα-σουτ του Πρίφτι στο 2' ενώ 4 λεπτά αργότερα ο Μπάμπης Κογιαννάκης μετά από νέα ασίστ του Πρίφτι από κοντά έκανε το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Ο Κισσαμικός μείωσε προσωρινά στο 50' σε 2-1 μετά από λάθος της άμυνας όμως στο επόμενο λεπτό ο Νίκος Αναστασόπουλος έδωσε ξανά προβάδισμα 2 τερμάτων στην ομάδα μας κάνοντας το 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε με προσωπική ενέργεια ο Πρίφτι στο 72'.
Τα γκολ: Αναστασόπουλος 1,Πρίφτι 1, Κογιαννάκης 1, Στόιτσος 1.
Μινώταυρος: (Γιάννης Λιουδάκης): Ιβανέσκου, Σούλκε, Τσάλα (41' Αναστασόπουλος), Σένια (41' Πρέζια), Λεουνάκης, Κουτεντάκης, Μωραϊτάκης (60' Κασιμάτης), Βόρφι, Πρίφτι, Στόιτσος (60' Αγγελάκης), Κογιαννάκης (60' Μαναρώλης)