Ήττα και 2η θέση στον όμιλο κατάταξης για τα 2005 του Μινώταυρου.

Πρωτάθλημα παίδων "Μουντάκης Κωνσταντίνος"
Β' Όμιλος  18η αγωνιστική
Σάββατο 05 Μαϊου 2018
Γήπεδο Μινώταυρου
Ν. Μινώταυρου Κρητικός Αστ. 0-3
Την ήττα με 0-3 γνώρισαν οι παίδες 2005 του Μινώταυρου το περασμένο Σάββατο στους Αγ. Αποστόλους.
Στο πρώτο ημίχρονο παίχτηκε ένα παιχνίδι ταχτικής με τον Κρητικό Αστέρα να έχει την κατοχή αλλά να μην μπορεί να γίνει απειλητικός για την εστία του Κοκολογιαννάκη και την ομάδα μας να προσπαθεί με τους Ματσαμάκη και Αμαραντίση να πετύχει κάποιο γκολ στις αντεπιθέσεις.
Πέντε λεπτά πριν το τέλος του Α' ημιχρόνου ο Κρητικός κατάφερε να σκοράρει με σουτ έξω από την περιοχή κάνοντας το 0-1 (σκορ ημιχρόνου).
Στο 2ο ημίχρονο ο Κρητικός πέτυχε νωρίς και 2ο γκολ με την ομάδα μας να αντιδρά και να προσπαθεί να σκοράρει σε 2 περιπτώσεις τετ α τετ χωρίς όμως να τα καταφέρει. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.
Δίκαιη νίκη και επικράτηση για την ομάδα του Κρητικού.
Με αυτή την ήττα η ομάδα μας κατέλαβε την 2η θέση στον όμιλο κατάταξης, έχοντας πραγματοποιήσει μία εξαιρετική πορεία στο πρωτάθλημα με 13 νίκες, 1 ισοπαλία και 2 ήττες.
Μινώταυρος: (Γιώργος Αγγελάκης) Κοκολογιαννάκης, Χαμηλάκης, Χωραφάκης (55' Ψεγιαννάκης), Ασβεστάς, Κληματσάς, Νικολαϊδης (70' Αλχασάν), Κανιαμός, Μαξίμ, Ματσαμάκης, Στόϊτσος, Αμαραντίδης (60' Μπυράκης)