Νίκη στο ντέρμπι και.. πρωτιά στον β' όμιλο για τα 2005 του Μινώταυρου

Πρωτάθλημα παίδων "Μουντάκης Κωνσταντίνος"
Γήπεδο Μον. Ελιάς
Κρητικός Αστέρας-Ν. Μινώταυρου 1-2
Ντέρμπι για τον 2ο όμιλο του πρωταθλήματος παίδων είχαμε χθες το πρωί στην Μοναχή Ελιά.
Το τμήμα παίδων 2005 του Μινώταυρου αντιμετώπισε εκτός έδρας την πρωτοπόρο και αήττητη μέχρι χθες του ομίλου, ομάδα του Κρητικό Αστέρα.
Το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι με την ομάδα μας να καταφέρνει να πάρει το προβάδισμα στο σκορ στο 22' με γκολ του Μιχάλη Μαξίμ 0-1 (σκορ ημιχρόνου).
Ο κρητικός Αστέρας απάντησε στο 10' της επανάληψης με απευθείας κτύπημα φάουλ σε 1-1.
Το νικητήριο γκολ για την ομάδα μας ήρθε 15' πριν το τέλος με τον Άγγελο Πέπα που εκμεταλλευτικέ αδράνεια της άμυνας και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-2.
Στα τελευταία λεπτά λεπτά η ομάδα μας είχε τον έλεγχο του αγώνα χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει και άλλο γκολ.
Μινώταυρος:(Αγγελάκης Γιώργος): Κοκολογιαννάκης, Χαμηλάκης, Χωραφάκης, Ασβεστάς, Κληματσάς, Νικολαϊδης, Ματσαμάκης, Μαξιμ, Αμαραντίδης, Στόιτσος Α., Πέπα Α.