Πρωτάθλημα παίδων "Μουντάκης Κωνσταντίνος"
Όμιλος Τίτλου 9η αγωνιστική
Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2018
Γήπεδο Αγ. Αποστόλων
Σύνκα-Μινώταυρος 2-3
Ντέρμπι κορφής είχαμε και για τον όμιλο τίτλου στους παίδες, με τα 2004 του Μινώταυρου να επικρατούν (πολύ πιο εύκολα απ ότι δείχνει το τελικό σκορ) της ομάδας του Σύνκα με 2-3.
Τα παιδιά του Δημήτρη Κατσαβριά μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και αφού "σπατάλησαν" 2 τετ α τετ με τον Στόιτσο  κατάφεραν να σκοράρουν στο 25' με πέναλτι που κέρδισε ο Πρέζια, και εκτέλεσε εύστοχα ο Βόρφι 0-1 (σκορ ημιχρόνου).
Με τον ίδιο ρυθμό συνέχισαν και στο 2ο ημίχρονο οι παίδες του Μινώταυρου και αφού σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες με τους Μαναρώλη και Στόιτσο,  κατάφεραν στο 15' του 2ου ημιχρόνου να πάρουν προβάδισμα 2 τερμάτων με τον Βόρφι να σκοράρει εκ νέου για το 0-2.
Τι Σύνκα κατάφερε να μειώσει σε 1-2 μετά από αδράνεια της άμυνας για να απαντήσει ξανά ο Βόρφι με το 3ο του γκολ στο παιχνίδι σε 1-3.
Η ομάδα μας συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα δημιουργώντας και χάνοντας ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ, με τους Βόρφι και Κογιαννάκη (είχε και δοκάρι σε μία από της επελάσεις που δοκίμασε).
Το Σύνκα μείωσε 6' πριν το τέλος σε 2-3 χωρίς όμως να καταφέρει κάτι περισσότερο στα λεπτά που απέμειναν.
Τα γκολ για την ομάδα μας: Βόρφι 3.
Μινώταυρος:(Δημήτρης Κατσαβριάς): Μανούσος, Πρέζια, Νικολάου, Τσάλα, Σούλκε, Βροντάκης, Μωραιτάκης, Κογιαννάκης (63' Κασιμάτης), Βόρφι, Στόιτσος (60' Κυμινουλάκης), Μαναρώλης.