4η αγωνιστική
 Γήπεδο Νεροκούρου
Ινκα-Νέοι Μινωταύρου1-2

Φωτογραφία του Giorgos Aggelakis.

Πέντε λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης στα Νεροκούρου ο Σένια Έργκι με ασύλληπτο αριστερό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής πετυχαίνει το πρώτο του γκολ στην σεζόν και αποκαθιστά την τάξη δίνοντας ξανά το προβάδισμα στην ομάδα μας και μία πολύ σημαντική νίκη στο ντέρμπι κορυφής.
Το Ίνκα είχε καταφέρει στην αρχή του 2ου ημιχρόνου να ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 με εκτέλεση πέναλτι. Ένα πέναλτι που αμφισβητήθηκε έντονα από την ομάδα μας (όπως και πολλά ακόμα σφυρίγματα...).
Η ομάδα μας που ήταν πολύ καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 30' όταν μετά από κλέψιμο του Κουτεντάκη στον χώρο του κέντρου και κάθετη μπαλιά στον Ηλία Κρινόπουλο που με εξαιρετική κίνηση φορ μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει στην απέναντι γωνία γράφοντας το 0-1.
Μεγάλες ευκαιρίες στο 1ο ημίχρονο με τον Αναστασόπουλο στο 1' , Κακαβελάκη στο 27' (πέρασε και τον τερματοφύλακα, αλλά δεν κατάφερε να σουτάρει με το αριστερό) και σε σουτ του Πρίφτι στο38' με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.
Τα γκολ: Ηλίας Κρινόπουλος 1, Σένια Εργκι 1
Για ακόμα ένα παιχνίδι ο Νίκος Πασβάντης διάβασε σωστά το παιχνίδι και άλλαξε τον σχηματισμό της ομάδας (4-3-3).
Νέοι Μινωταύρου (Νίκος Πασβάντης): Ιβανέσκου (40' Κρασάκης), Θεοδωρίδης, Σένια, Γιουμερτάκης, Λεουνάκης, Κουτεντάκης, Πρίφτι, Δαμιανάκης (70' Γιοβάν), Κρινόπουλος, Αναστασόπουλος, Κακαβελάκης.