Επιστροφή στις νίκες και στην 2η θέση για τους Νέους.

Πρωτάθλημα Νέων "Φουντουλάκης Μιχαήλ"
14η αγωνιστική
Γήπεδο Νεροκούρου
Μινώταυρος-Σπάθα 2-1

Επιστροφή στις νίκες και στην 2η θέση για τα παιδιά του Νίκου Πασβάντη που επικράτησαν δύσκολα σήμερα το μεσημέρι της Σπάθας. Πολύ καλή εικόνα για την ομάδα μας σε ένα ακόμα παιχνίδι αλλά η δυστοκία των επιθετικών παραλίγο να της στοιχίσει σε ένα ακόμα παιχνίδι.
Χαμένο πέναλτι για την Σπάθα μόλις στο 7΄. Λάθος γύρισμα της μπάλας από τους μέσους και ανατροπή του επιθετικού της Σπάθας που είχε βγει σε τετ α τετ. Πέναλτι που απέκρουσε ο Κουντουρόγιαννης (το 7ο πέναλτι που αποκρούει τα τελευταία 3 χρόνια, 2 έχει βγάλει φέτος).
1-0 με υπέροχο γκολ στην γωνία από τον Αγγελίδη που ...επανήρθε για τα καλά στην ομάδα (σκορ ημιχρόνου).
Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας έχασε αρκετές με την Σπάθα όμως να καταφέρνει να ισοφαρίσει με νέο λάθος αυτή την φορά από την άμυνα σε 1-1.
Το γκολ-λύτρωση για την ομάδα μας πέτυχε ο Τσέλεβιτς λίγο πριν το τέλος, (ένα γκολ που πανηγυρίστηκε έξαλα).
Αυτή η νίκη φέρνει το τμήμα του Νίκου Πασβάντη στην 2η θέση 6 βαθμούς πίσω από την κορφή έχοντας μάλιστα και αγώνα λιγότερο.
Τα γκολ για την ομάδα μας: Αγγελίδης 1, Τσέλεβιτς 1.