2ος Όμιλος 2η αγωνιστική
Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2016
Γήπεδο Αγ. Αποστόλων
Ινκα-Μινώταυρος 0-2

Πραγματοποιώντας την καλύτερη τους φετινή εμφάνιση (ειδικά στο Α΄ημίχρονο) τα παιδιά του Μάριου Σεργάκη επικράτησαν με σκορ 0-2 της ομάδας του Ινκα, στο ντέρμπι κορφής του 2ου ομίλου.
Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και αφού έχασε 3 μεγάλες ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκορ τελικά ο Κακαβελάκης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 21΄ δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα μας.
Πολύ καλή και η αμυντική λειτουργία στο Α΄ημίχρονο που δεν επέτρεψε στην ομάδα του Ίνκα να δημιουργήσει κινδύνους για την εστία του Ρομπέρτο.
Στο δεύτερο ημίχρονο πρωταγωνιστές ήταν οι τερματοφύλακες με τον τερματοφύλακα του Ίνκα να κρατά με 4ης πολύ δύσκολες επεμβάσεις το σκορ στο ¨ρευστό¨ 0-1 και τον πολύ καλό στις τοποθετήσεις του χθες Ρομπέρτο να βγάζει τετ α τετ διατηρώντας το 0-1 για την ομάδα μας.
Πέντε λεπτά πριν το τέλος δεν δόθηκε πέναλτι και αποβολή υπερ της ομάδας μας, σε ανατροπή του Κακαβελάκη από τον τελευταίο αμυντικό, για να έρθει το 0-2 στις καθυστερήσεις από τον Πρίφτι με άπιαστο σουτ στο παραθυράκι.
Τα γκολ: Κακαβελάκης 1, Πρίφτι 1