Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2016
1ος όμιλος 7η αγωνιστική
Γήπεδο Μοναχή Ελιά
Δόξα Παχιανών-Ν.Μινώταυρου 4-1
Έχασαν τον Ντέρμπι τα παιδιά του Μάριου Σεργάκη το Σάββατο με αντίπαλο την ομάδα των Παχιανών με σκορ 4-1 και έμειναν εκτός τελικού.
Πολύ μέτρια εμφάνιση από την ομάδα μας που βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 1΄ του αγώνα από απευθείας εκτέλεση φάουλ για να δεχτεί και 2ο γκολ 10' αργότερα (2-0 σκορ ημιχρόνου).
Σημάδια αντίδρασης στο 2ο ημίχρονο με τον Πρίφτι να μειώνει σε 2-1 και 2 λεπτά αργότερα να χάνει μεγάλη ευκαιρία σε τετ α τετ για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Στην αντεπίθεση η Δόξα έκανε το 3-1 τελειώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι.
Δίκαιη επικράτηση της ομάδας των Παχιανών,
 Μινώταυρος (Μάριος Σεργάκης):  Ιβανέσκου, Αγγελάκης 55' (Κανδανολέων), Κυπραίος (40' Σχετάκης), Σένια (55' Γιοβάν), Βόρφι, Κουτεντάκης, Λεουνάκης, Πρίφτι, Αναστασόπουλος, Δαμιανάκης, Κακαβελάκης.