6η αγωνιστική
Γήπεδο Νεροκούρου
Μινώταυρος-Ινκα 3-3

Ένα πάρα πού καλό παιχνίδι είχαν την τύχη να δουν όσοι φίλαθλοι βρέθηκαν σήμερα το πρωί στα Νεροκούρου.
Οι δύο εκ των τριών πρωτοπόρων (μέχρι την προηγούμενη αγωνιστική) βρέθηκαν αντιμέτωποι σήμερα το πρωί προσφέροντας πολλά γκολ και θέαμα στους τυχερούς.
Το Ίνκα κατάφερε να αιφνιδιάσει και προηγήθηκε 0-1 με μακρινό σουτ για να απαντήσει ο Μινώταυρος σε 1-1 με κεφαλιά του Νίκο Τσέλεβιτς λίγο πριν το ημίχρονο.
Στο 2ο ημίχρονο ο Μινώταυρος πήρε τον έλεγχο του αγώνα και αφού κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Μπούζινταρ Τιχομίροφ 2-1, στην συνέχεια έχασε πολλές ευκαιρίες να κάνει το 3-1 ή και το 4-1 και να καθαρίσει το παιχνίδι.
Η μπάλα όπως είναι γνωστό τιμωρεί και το ίνκα με 2 γκολ πήρε εκ νέου προβάδισμα με 2-3.
Εκ νέου ισοφάριση για την ομάδα μας  με γκολ του Χρήστου Πατσουμαδάκη 3-3 και με της δύο ομάδες να κυνηγούν μέχρι τέλους το γκολ που θα τους έδινε την νίκη και τους 3 βαθμούς.
Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν εκ νέου στην κορφή της βαθμολογίας με 16 βαθμούς.