Κυριακή 10 Ιανουαρίου 2016

Πρωτάθλημα Nέων 15η αγωνιστική (10/1/2016)

Μινώταυρος-Ι.Ν.Κ.Α. 3-1

Ακόμα μία πολύ καλή εμφάνιση για το τμήμα νέων του Μινώταυρου που επιβλήθηκε εύκολα σήμερα στον Αλικιανό της ομάδας του ΙΝΚΑ με σκορ 3-1.
Τα παιδιά του Θάνου Αγγέλη μπήκαν πολύ δυνατά και προηγήθηκαν μόλις στο 1' με γκολ του Μπούζιταρ Τιχομίροφ με 1-0 για να διπλασιάσει τα γκολ για την ομάδα μας ο Άλέξης Αγγελίδης 2-0 (σκορ ημιχρόνου).
Στο δεύτερο ημίχρονο το ΊΝΚΑ στην μοναδική φάση που δημιούργησε (από εκτέλεση κόρνερ) κατάφερε να μειώσει προσωρινά σε 2-1 στο 43' (8' του δευτέρου ημιχρόνου), για να απαντήσει άμεσα ο Τιχομίροφ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 50' μετά από ασίστ του Γεραιουδάκη.
Τα παιδιά έδειξαν για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, ότι μπορούν να παίξουν πολύ καλή μπάλα όταν δεν έχουν διαιτητές να τους εκνευρίζουν !!!
Τα γκολ για την ομάδα μας: Τιχομίροφ 2, Αγγελίδης 1.
Μινώταυρος: (Θάνος Αγγέλης):  Κουντουρόγιαννης, Γεραιουδάκης, Μυκονιάτης, Παπαθεοδώρου, Φυτουράκης, Φουντεδάκης, Αγγελίδης (55' Σωμαθιανός), Μαντσέλη (57' Κουτσμανής), Τιχομίροφ, Αγγελάκης (53' Δάμο), Δημητριάδης (57' Πρασάκης).