Σάββατο 30 Ιανουαρίου 2016

Προπαίδες 11η αγωνιστική (31/01/2016)

Προπαίδες U2004
                                      Πλατανιάς-Μινώταυρος 2-4

Πήραν το ντέρμπι με τον Πλατανιά οι μάγκες του Δημήτρη Κατσαβριά και τον άτυπο τίτλο "Πρωταθλητές Χειμώνα" και μάλιστα έχοντας το απόλυτο στο πρωτάθλημα με 11 νίκες σε 11 αγώνες την καλύτερη επίθεση (72 γκολ) και την καλύτερη άμυνα (8 γκολ) σε ένα πραγματικά πολύ δύσκολο όμιλο με πάρα πολύ καλές ομάδες, κάνοντας παράλληλα σημαντικό βήμα για την είσοδο στα Play off.
Τα παιδιά του Δημήτρη Κατσαβριά μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και αφού σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες κατάφεραν τελικά να προηγηθούν με τον Κογιαννάκη με 0-1 (σκορ ημιχρόνου).
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Vorfi με χατ τρικ έδωσε τους 3 βαθμούς της νίκης στην ομάδα μας.
Τα γκολ για την ομάδα μας:Κογιαννάκης 1, Vorfi 3.

Προπαίδες U2005
                                 A.Δ.Ν.Κυδωνίας-Νέοι Μινώταυρου 4-0

Δεν κατάφεραν να συνεχίσουν τις καλές εμφανίσεις τα παιδιά του Νίκου Κυπραίου και ηττήθηκαν δίκαια από την ομάδα της Κυδωνίας με σκορ 4-0.
Τα 2005 του Μινώταυρου μπήκαν δυνατά πιέζοντας και χάνοντας ευκαιρίες για να προηγηθούν στο σκορ αλλά κατέρρευσαν μόλις δέχτηκαν το πρώτο γκολ.