Κυριακή 15 Νοεμβρίου 2015

Προπαίδες 2η αγωνιστική (14/11/2015)

Προπαίδες U2004
                                   Δόξα Παχιανών-Μινώταυρος 1-2

Δύο στα δύο και για το τμήμα προπαίδων του Μινώταυρου. Τα παιδιά του Δημήτρη Κατσαβριά επιβλήθηκαν και της Δόξας Παχιανών με 1-2 σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι χθες στην Μοναχή Ελιά.
Η ομάδα μας ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα και προηγήθηκε με τον Δημήτρη Μαναρώλη (μετά από ασίστ του Κογιαννάκη) νωρίς με 0-1, χάνοντας και άλλες ευκαιρίες για να καθαρίσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο αναγκαστικές αλλαγές του Νικολάου και του Στόϊτσου λόγο τραυματισμού αποσυντόνισαν την ομάδα με την Δόξα να ισοφαρίζει με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
Η ομάδα μας μετά το 1-1 πίεσε για το γκολ της νίκης δημιουργώντας και χάνοντας πολλές ευκαιρίες.
Το νικητήριο γκολ ήρθε τελικά 5' πριν το τέλος με το 2ο γκολ του Μαναρώλη μετά από 2η ασίστ του Κογιαννάκη.

Τα γκολ για την ομάδα μας: Μαναρώλης 2.

Προπαίδες U2005
                                   Νέοι Μινώταυρου-Κρητικός Αστέρας 0-1

Την ήττα με 0-1 γνώρισαν τα μικρά της κατηγορίας προπαίδων χθες στην Μοναχή Ελιά στο ντέρμπι με τον Κρητικό Αστέρα.