Τρίτη 19 Μαΐου 2015

Δεν κατάφεραν να κάνουν την έκπληξη οι παίδες.

minotavros paides telikos

Δεν κατάφεραν να κάνουν την έκπληξη τα παιδιά του Θάνου Αγγέλη στον τελικό απέναντι στην Κ15 του Πλατανιά και ηττήθηκαν με το βαρύ 5-0 (ημίχρονο 2-0)
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον χειρότερο τρόπο για την ομάδα μας που μπήκε μουδιασμένα και δέχτηκε 2 πολύ γρήγορα γκολ στο 2' και στο 4' του αγώνα.
Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ πήρε διαστάσεις και ο Θάνος Αγγέλης έδωσε την δυνατότητα στους αναπληρωματικούς να πάρουν χρόνο συμμετοχής στον τελικό.
Παρά την ήττα η χρονιά για τα δεύτερα του Μινώταυρου είναι η πιο πετυχημένη την τελευταία δεκαετία κατακτώντας την 2η θέση και συμμετέχοντας σε 2 τελικούς (Κυπέλλου και Πρωταθλήματος).
Μινώταυρος (Θάνος Αγγέλης): Κουντουρόγιαννης, Τσουβαλάκης, Γεραιουδάκης, Φυτουράκης, Παπαθεοδώρου, Μαντσέλι, Κουτσμανής, Φουντεδάκης, Τιχομίροβ,  Τζάραντ, Δημητριάδης (αρχική σύνθεση), Σχοινοπλοκάκης, Σκαμάγκας, Πατρικάκης, Κασιμάτης, Θεοδωρίδης, Αγγελίδης, Κουντής.