Κυριακή 13 Απριλίου 2014

Ο Μινώταυρος πρωταθλητής junior 2013-2014

Μινώταυρος-Πανακρωτηριακός 3-3 (4-3 πέναλτι).
Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση για το παιδικό ποδόσφαιρο το τμήμα Junior της ομάδα μας κατέκτησε το πρωτάθλημα στην κατηγορία junior επικρατώντας στην διαδικασία των πέναλτι του Πανακρωτηριακού με σκορ 4-3 (κανονική διάρκεια 3-3).
Η ομάδα μας είχε την υπεροχή σε όλη την διάρκεια του αγώνα αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με 0-1 και 1-2 από κακές επιστροφές στην άμυνα των πλάγιων αλλά και από την απίστευτη αστοχία των επιθετικών στο πρώτο ημίχρονο που έχασαν 3 ανεπανάληπτα τετ α τετ.
Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά της οδηγίες του Δημήτρη Κατσαβριά το αμυντικό πρόβλημα διορθώθηκε και με 2 γρήγορα γκολ η ομάδα μας "πήρε κεφάλι" στο σκορ με 3-2.
Μία λάθος εκτίμηση 10' πριν τελειώσει ο τελικός επέτρεψε στο ακρωτήρι να ισοφαρίσει σε 3-3 και να στείλει τον τελικό στην διαδικασία των πέναλτι.
Τα γκολ για την ομάδα μας: Βροντάκης (20'), Κογιαννάκης (28'), Μωραϊτάκης (33').
Στα πέναλτι έσπασαν καρδιές με το Ακρωτήρι να εκτελεί πρώτο η σειρά των πέναλτι:
1ο    0-0   (απόκρουσε ο Φραγκόπουλος)
2ο    0-0   (Κογιαννάκης δοκάρι και άουτ)
3ο    1-0
4ο    1-1   (Τσάλα)
5ο    2-1
6ο    2-1  (Μωραϊτάκης άουτ)
7ο    3-1   (το ακρωτήρι βρέθηκε αγκαλιά με τον τίτλο).
8ο    3-2   (Βροντάκης)
9ο    3-2   (άουτ)
10ο  3-3  (Στόϊτσος)
Μετά από 5 πέναλτι οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες εκ νέου και πλέων όποιος έχανε πέναλτι έχανε και τον τίτλο.
11ο  3-3  (άουτ)
12ο  3-4  (ΑΡΜΑΝΤΟ  SULKE)
ΤΑ ΤΡΟΜΕΡΑ ΜΩΡΑ ΚΑΤΕΚΤΗΣΑΝ ΤΟ 2ο τους ΠΡΩΤΆΘΛΗΜΑ (πέρσι κατέκτησαν το πρωτάθλημα projunior)
Οι 16 που είχε στην διάθεση του ο Δημήτρης Κατσαβριάς:
Γιώργο Φραγκόπουλο στο τέρμα, Sulke Armanto, Τσάλα Άγγελο, Βροντάκη Εμμανουήλ, Γιώργο Νικολάου, Γιάννη Στόϊτσο, Χαράλαμπο Κογιαννάκη, Άγγελο Μωραϊτάκη.
 Κασσιμάτης Ελευθέριος, Φιντικάκης Νικόλαος, Τσιγκουνάκης Γεράσιμος, Κλωθάκης Κων/νος, Αγγελάκης Γεώργιος, Καπαδουκάκης Μίνωας, Μπολανάκης Νικηφόρος, Ποθουλάκης Μάριος.