Σάββατο 29 Μαρτίου 2014

Junior 17η αγωνιστική (29-3-2014)

Μινώταυρος-Αστέρας Χαλέπας 2-1
Μια ακόμα νίκη για τα τρομερά μωρά του Δημήτρη Κατσαβριά το Σάββατο το πρωί στα Καθιαννά.
Αήττητα και πρώτα τερμάτισαν στην κανονική περίοδο τα junior του Μινώταυρου με 16 νίκες και 1 ισοπαλία (49β) και πλέον θα αντιμετωπίσουν στην διαδικασία των μπαράζ την 4η στην βαθμολογία ομάδα του Κισσαμικού.
Το παιχνίδι ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι ανάμεσα σε δύο πολύ καλές ομάδες με τον Αστέρα να μπαίνει δυνατά να δημιουργεί και να χάνει αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο 15'.
Ο Μινώταυρος μετά το 15' ανέβασε στροφές και κατάφερε να προηγηθεί 1-0 με γκολ του Στόϊτσο (σκορ ημιχρόνου). Στο 2ο ημίχρονο τα τρομερά μωρά αποφάσισαν να.... "παίξουν μπάλα" και χάνοντας την μία ευκαιρία μετά την άλλη κατάφεραν να κερδίσουν 2-1 με γκολ του Κογιαννάκη (ο Αστέρας είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1.
MIP για τον Μινώταυρο ο Βροντάκης.
Την Τετάρτη 2 Απριλίου θα αναρτηθεί στο blog το roster του τμήματος junior και τα γκολ.