Σάββατο 4 Ιανουαρίου 2014

Junior 5η αγωνιστική (4-1-2014)

Μινώταυρος-Πανακρωτηριακός  2-1

Ωραίο παιχνίδι το πρωί στα Νεροκούρου στο "ντέρμπι κορυφής" της αγωνιστικής.
Ο Μινώταυρος μπήκε δυνατά (σε αντίθεση με τα προηγούμενα παιχνίδια) αναζήτησε από νωρίς το γκολ που θα τον έκανε αφεντικό στο παιχνίδι και το πέτυχε με τον Βροντάκη στο 10' για να ισοφαρίσει το Ακρωτήρι στο 24' με απευθείας χτύπημα φάουλ σε 1-1 (σκορ ημιχρόνου).
Μια από τα ίδια και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μινώταυρο να είναι καλύτερος να πιέζει να χάνει ευκαιρίες για το δεύτερο γκολ και το Ακρωτήρι να προσπαθεί να απειλήσει με αντεπιθέσεις.
Στο 35' ο Κατσαβριάς διαβάζοντας πολύ καλά το παιχνίδι πέρασε στο γήπεδο τον Κασιμάτη (αμυντικό χαφ) και προώθησε τον Βροντάκη στην επίθεση δημιουργώντας ρήγματα στην άμυνα του Ακρωτηρίου. Στο 42' ο Στόιτσος με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1 δίνοντας την νίκη στον Μινώταυρο. Τα γκολ για τον Μινώταυρο Βροντάκης, Στόιτσος.
Ο Βροντάκης μόλις έχει κάνει το 1-0.