Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2014

Η μπάλα στην σέντρα... 10:30 (11-1-2014)

Ηρακλής Νεροκούρου-Μινώταυρος 3-6
Πρεμιέρα σήμερα το πρωί στο Fair play για τον "Κότζα " τον "Μαρ-Αντώνη" τον Νικόλα και τα υπόλοιπα μινωταυράκια.
Πρώτη επίσιμη εμφάνιση με την φανέλα του Μινώταυρου για τα παιδιά του Γιάννη Πατεράκη που μπήκαν στο γήπεδο αγχωμένα και βρέθηκαν 3 φορές πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο για να ισοφαρίσουν ισάριθμες φορές (σκορ ημιχρόνου 3-3).
Στο δεύτερο ημίχρονο τα παιδιά έπαιξαν πάρα πολύ καλά πίεσαν ψηλά και με την είσοδο του Μαρ-αντώνη (δεν ξεκίνησε γιατί άργησε να πάει στο γήπεδο) έκλεισαν τον Ηρακλή στην περιοχή του χάνοντας μια ντουζίνα ευκαιρίες καταφέρνοντας να κερδίσουν τελικά με σκορ 3-6.
Τα γκολ για τον Μινώταυρο ο Φουντουλάκης Νίκος 4, Κοτζαμιχάλης Κωνσταντίνος 1, Βασιλάκης Νίκος 1.
Πολύ καλή εμφάνιση και από τα παιδιά του 2007 τον Δημήτρη (έπαιξε από την αρχή και σχεδόν όλο τον αγώνα) τον Νίκο και τον Μάρκο
ΜΙΡ και αρχηγός σήμερα για τον Μινώταυρο ο Φουντουλάκης Νίκος.