Το πρωτάθλημα στις Μουρνιές

Προτζούνιορ 17η αγωνιστική (9-3-2013)
Μινώταυρος - Ίνκα 3-1

Ντέμπι κορφής είχαμε σήμερα το πρωί στο FAIR PLAY.
Ο τυπικά γηπεδούχος και πρωτοπόρος ( 42β) Μινώταυρος αντιμετώπιζε τον δεύτερο Ίνκα (41β)
Τα τρομερά μωρά του Δημήτρη Κατσαβριά ήταν πριν τον αγώνα το φαβορί για την νίκη και για την κατάκτηση  του πρωταθλήματος και το επιβεβαίωσαν πανηγυρικά και στην πράξη.
Μπαίνοντας δυνατά από το πρώτο λεπτό δεν άφησαν κανένα περιθώριο αμφισβήτησης για το ποιος θα είναι ο πρωταθλητής.

Πολλές ευκαιρίες δοκάρια τακουνάκια τρυγονάκια αλλά και 3 γκολ για την μικρή Μπάρτσα.
Το ημίχρονο τέλειωσε 2-0 με τους μικρούς πρωταθλητές να "δαγκώνουν ...σίδερα".
 Στο δεύτερο ημίχρονο στο 25' το Ίνκα μείωσε 2-1 μετά από ολιγωρία της άμυνας σε  εκτέλεση κόρνερ. αλλά στο 30' το τρομερό δίδυμο Κογιαννάκη - Μωραϊτάκη με αλλεπάλληλα 1-2 χόρεψαν την άμυνα του Ίνκα βάζοντας ίσως το ομορφότερο γκολ στο πρωτάθλημα και τελειώνοντας το παιχνίδι αλλά και το πρωτάθλημα.
 Αρχηγός για τον Μινώταυρο αλλά και μεγάλος πρωταγωνιστής ο Κογιαννάκης Μπάμπης με τρία γκολ αλλά και εντυπωσιακή εμφάνιση που απέσπασε το χειροκρότημα και τον θαυμασμό από όλους όσους βρέθηκαν σήμερα στο fair play (τα μεγάλα παιχνίδια είναι για μεγάλους παίχτες).
Μεγάλη εμφάνιση αμυντικά και για τον Αγγελάκη Γιώργο που κάνοντας το καλύτερο (μέχρι σήμερα) παιχνίδι του, απομόνωσε (έσβησε τον συγγενή του) πιο επικίνδυνο παίχτη του Ίνκα Σολανάκη Ευτύχη (είχε πετύχει 3 γκολ στον πρώτο γύρο δίνοντας την νίκη τότε στο Ίνκα)