Κυριακή 17 Μαρτίου 2013

Προτζούνιορ 18η αγωνιστική (16-3-2013)

Δόξα Παχ.-Μινώταυρος 3-4
Τελευταία....παράσταση για τα "τρομερά μωρά" του Δημήτρη Κατσαβριά χθες το πρωί στο calcetto.
Σ ένα παιχνίδι που τα πανηγύρια είχαν αρχίσει πριν καν ξεκινήσει, οι μικροί "μπομπιρες" κατάφεραν να νικήσουν πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ.
 Η ομάδα μας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 με την έναρξη του αγώνα, κατάφερε να πετύχει 3 γκολ στο πρώτο ημίχρονο και να προηγηθεί με 1-4 στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, καθαρίζοντας το παιχνίδι. Από εκεί και πέρα οι αλλαγές στα πρόσωπα αλλά και στο σύστημα που δοκίμασε ο Κατσαβριάς, αλλά και η χαλάρωση των παιδιών τα τελευταία λεπτά επέτρεψαν στην Δόξα να μειώσει σε 2-4 στο 30' και τελικά σε 3-4 1' πριν την λήξη του αγώνα.
Για πρώτη φορά φέτος δεν κατάφερε να σκοράρει κανείς από το τρομερό δίδυμο Κογιαννάκη-Μωραϊτάκη. Ο Κογιαννάκης γιατί μοίραζε ασίστ (μακράν ο κορυφαίος του αγώνα) και ο Μωραιτάκης γιατί είχε την προηγούμενη εβδομάδα μία περιπέτεια με την υγεία του με αποτέλεσμα να μην αγωνιστεί.
Αναμνηστική φωτογραφία μετά το τέλος του αγώνα με τον χορηγό της ομάδας κ Λαμπάκη Βαγγέλη.
Τα γκολ για τον Μινώταυρο πέτυχαν  Βροντάκης 2, Στόιτσος, Καπαδουκάκης.
  Αρχηγός χθες για τον Μινώταυρο ο Βροντάκης.