Α ΕΠΣX ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ  22η αγωνιστική
 Κυριακή 15/02/2020
Γήπεδο Νεροκούρου
Ηρακλής Ν,-Μινώταυρος 1-5
Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Κ16 του Μινώταυρου σήμερα στα Νεροκούρου. Τα παιδιά του Γιώργου Πανίδη δείχνουν να είναι σε πολύ καλή κατάσταση στο τελευταίο 3ο του πρωταθλήματος πραγματοποιώντας πολύ καλές εμφανίσεις.
Στο παιχνίδι η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά και αφού έχασε 4 μεγάλες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ (με τον τερματοφύλακα του Ηρακλή να είναι ο πρωταγωνιστής του αγώνα) κατάφερε με τον Μαναρώλη στο 10' να κάνει το 0-1. Πέντε λεπτά αργότερα ο Γιάννης Στόιτσος με κεφαλιά μέσα από την περιοχή έκανε το 0-2. στο 25' ο Δημήτρης Μαναρώλης ανέβασε τον δείχτη του σκορ στο 0-3 που ήταν και  το σκορ ημιχρόνου.
Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας κατέβασε ταχύτητα αλλά στο 55΄μετά από ασίστ του Αγγελάκη ο Μαναρώλης σκόραρε για το 0-4 για να μειώσει η ομάδα του Νεροκούρου στο 60΄ σε 1-4.
Στο τελευταίο 20λεπτο και αφού οι Καφεσάκης, Κασιμάτης, Μαυρίδης, Πέπα  δεν κατάφεραν να νικήσουν τον πολύ καλό τερματοφύλακα του Ηρακλή, Ο Πέπα στο 75' διαμόρφωσε με πολύ ωραία προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή το τελικό 1-5.
Με την νίκη αυτή η ομάδα μας έφτασε τους 40 βαθμούς 4 βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Πλατανιά έχοντας όμως και ένα παιχνίδι λιγότερο.
Τα γκολ: Μαναρώλης 3, Πέπα 1, Στόιτσος 1.
Μινώταυρος: (Γιώργος Πανίδης): Σερβάκης, Κυμινουλάκης, Σούλκε, Τσάλα (Αγγελάκης) Πρέζια, Κογιαννάκης, Ροντίρης, Μωραιτάκης, Βόρφι (Καφεσάκης), Κογιαννάκης (Μαυρίδης), Μαναρώλης(60΄Κασιμάτης) Μαξίμ, Στόιτσος (Πέπα).