Πρεμιέρα με νίκη για την Κ 14 στο κύπελλο.

Γήπεδο Ελπίς και Νίκη
Νέοι Μινωταύρου-Ιωνία 2000  3-1

Σκόρερς: Ασβεστάς 1, Πέπα 2.
φώτο αρχείου

Με νίκη ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους τα παιδιά του Παύλου Γαβαλάκη στο κύπελλο παίδων.
Η Κ 14 του Μινώταυρου πήρε την νίκη απέναντί σε έναν αξιόμαχο αντίπαλο με σκορ 3-1
Η ομάδα μας προηγήθηκε στο σκορ 1-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιώργου Ασβεστά (σκορ ημιχρόνου).
Η Ιωνία κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα προσωρινά, με εκτέλεση πέναλτι στο 10' της επανάληψης σε 1-1 για να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο η ομάδα μας και τον Άγγελο Πέπα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι να δίνει εκ νέου προβάδιζα στην ομάδα μας 2-1.
Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε 10' πριν το τέλος με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Άγγελου Πέπα.
Σημαντικό αποτέλεσμα για την ομάδα μας που παρά τις πολλές και σημαντικές απουσίες λόγο τραυματισμού (Κληματσας, Κανιαμός, Μαρουλάκης..) αλλά και το μικρό σε διαστάσεις γήπεδο κατάφερε έστω και με μέτρια εμφάνιση να φτάσει στην νίκη.
Η νίκη αυτή είναι αφιερωμένη από τα παιδιά στους τραυματίες συμπαίχτες τους.
Μινώταυρος: (Παύλος Γαβαλάκης): Κοκολογιαννάκης, Μπυράκης (55' Χωραφάκης), Εξαρχος  (60' Κοντραλίου), Γιαούπη, Ασβεστάς, Νικολαϊδης, Ταχεράι, Μαξίμ, Στόϊτσος (55' Βασιλάκης), Πέπα, Σταυρίδης (40' Μανουσάκης).