Ε"χ"ασαν την νίκη στο τέλος οι παίδες 2004 του Μινώταυρου.

Πρωτάθλημα παίδων "Μουντάκης Κωνσταντίνος"
Όμιλος Τίτλου 5η αγωνιστική
Γήπεδο Νεροκούρου
Μινώταυρος-Ιωνία 2000  3-3
Ντέρμπι σήμερα το πρωί στα Νεροκούρου μεταξύ Μινωταύρου και Ιωνίας 2000.
Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά και προηγήθηκε νωρίς 2-0 με γκολ του Στόιτσο στο 5'  και Κογιαννάκη στο 13', ενώ 5' αργότερα ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Στόιτσο, ωστόσο η Ιωνία κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 30' που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο 2ο ημίχρονο η Ιωνία μπήκε πιο δυνατά και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 στο 45'.
Τέσσερα λεπτά πριν το τέλος ο Βόρφι έδωσε νέο προβάδισμα στην ομάδα μας 3-2 με την Ιωνία να καταφέρνει να ισοφαρίσει από ελεγχόμενη θέση στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κογιαννάκης είχε δοκάρι σε απευθείας χτύπημα φάουλ με τον Πρέτσια να σκοράρει στην επαναφορά αλλά το γκολ να ακυρώνετε ως οφσάιντ.
Δοκάρια είχαν για την ομάδα μας και οι βόρφι και Βροντάκης.
Μινώταυρος:(Δημήτρης Κατσαβριάς): Μανούσος, Αποστολάκης, Νικολάου, Τσάλα, Σούλκε, Πρέτσια, Βροντάκης (50' Μωραϊτάκης), Κογιαννάκης, Στόιτσος (67' Κασιμάτης) Βόρφι, Μαναρώλης (62' Κυμινουλάκης).