Κύπελλο παίδων Α' όμιλος 7η αγωνιστική
Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017
Γήπεδο Καθιανών
Πανακρωτηριακός-Μινώταυρος 3-1

Την ήττα με 3-1 γνώρισε το τμήμα παίδων του 2004 της ομάδας μας το Σάββατο στα Καθιανά.
Πραγματοποιώντας το χειρότερο τους ημίχρονο φέτος (2ο) τα παιδιά του Δημήτρη Κατσαβριά γνώρισαν την ήττα με 3-1 από τον Πανακρωτηριακό που ισοδύναμή με αποκλεισμό από τον τελικό του κυπέλλου παίδων.
Μετά από ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο (0-0) η ομάδα του Ακρωτηρίου μπήκε πολύ δυνατά στο 2ο και κέρδισε δίκαια με σκορ 3-1. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα μας ήταν να ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βόρφι 20' πριν το τέλος.
Όμορφες στιγμές μετά το τέλος του αγώνα με τα παιδιά του Μινώταυρου να επισκεύτονται τα αποδυτήρια του Πανακρωτηριακού και να δίνουν συγχαρητήρια στους νικητές για την δίκαιη επικράτηση τους.