Κυριακή 7  Μαϊου 2017
27η αγωνιστική
Γήπεδο Νεροκούρου
Μινώταυρος-Κορωνίδα 5-3

Επιστροφή στις νίκες για τους Νέους χθες στα Νεροκούρου σε έναν αγώνα που διήρκεσε συνολικά 52'!!!..
Καταλαβαίνουμε το πρόβλημα που υπάρχει με τα γήπεδα και τους διαιτητές αλλά σε ένα πρωτάθλημα (εφηβικό) που η προκήρυξη ορίζει αγώνες διάρκειας 40' ανα ημίχρονο δηλαδή 80' διάρκεια δεν είναι δυνατών να ξυπνάμε τα παιδιά από τις 7:00 το πρωί για να παίξουν αγώνα 9:00 το πρωί με συνολική διάρκεια 52 λεπτά (τόσο παίζουν τα τζούνιορ)....
Βέβαια δεν φταίνε μόνο οι διαιτητές. Όταν ο αγώνας τον Νέων ξεκινάει 9:00 και ο αγώνας του ανδρικού που ακολουθεί ξεκινάει στις 10:30, είναι αδύνατων να προλάβουν οι διαιτητές να σφυρίξουν και τα 2 παιχνίδια γιατί των νέων αν κρατηθεί ο χρόνος που ορίζει η προκήρυξη πρέπει (με 10' ημίχρονο) να τελειώνει 10:30 δηλαδή την ώρα που πρέπει να γίνετε σέντρα στον αγώνα των ανδρικών ομάδων. Αυτό είναι κάτι που πρέπει να το δει η ΕΠΣ και για τους αγώνες που υπολείπονται έως την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος αλλά κυρίως για τα πρωταθλήματα του χρόνου.
Τα γκολ για την ομάδα μας:Πατσουμαδάκης Χρ. 2, Παπαθεοδώρου 1, Γιουμερτάκης 1, Δημητριάδης 1.