1ος όμιλος 1η αγωνιστική
Γήπεδο Καστελίου
Κισσαμικός-Νέοι Μινωταύρου 4-6
Φώτο αρχείου

Χρειάστηκε να "τινάξουν" έξι φορές τα δίχτυα του Κισσαμικού τα παιδιά του Μάριου Σεργάκη για να καταφέρουν τελικά να "αποδράσουν" με το διπλό από το Καστέλι.
Ματς για γερά νεύρα και πολλές ανατροπές. Ο Κισσαμικός να προηγήθηκε νωρίς με 2-0 και τους Νέους να κάνουν την ανατροπή πριν το ημίχρονο σκοράροντας 3 φορές μέσα σε 6'.
2-4 με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου για την ομάδα μας που πίστεψε ότι καθάρισε το παιχνίδι με τον Κισσαμικό όμως να απαντάει με 2 γκολ και να ισοφαρίζει σε 4-4.
Ο Κισσαμικός δεν βρήκε απάντηση όμως στα δύο γκολ που πέτυχαν οι Λεουνάκης και Αναστασόπουλος για τους Νέους Μινώταυρου λίγο πριν το τέλος, αν και  είχε μία ακόμα  τεράστια ευκαιρία για να μειώσει και να ξαναμπεί στο παιχνίδι.
Τα γκολ για την ομάδα μας: Αναστασόπουλος 2, Λεουνάκης 2, Κακαβελάκης 1, Πρίφτι 1.