Σάββατο 13 Δεκεμβρίου 2014

Προπαίδες 5η αγωνιστική 2ος όμιλος (13/12/2014)

Προπαίδες  U2003
                                             Ιωνία 2000-Νέοι Μινώταυρου 4-5
Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ (4-5) η ομάδα μας επικράτησε της Ιωνίας 2000 σήμερα το πρωί στα Νεροκούρου.
Τα παιδιά του Γιώργου Παπαβασιλείου είχαν συνειδητοποιήσει την κρισιμότητα του παιχνιδιού για τους στόχους της ομάδας και μπαίνοντας δυνατά προηγήθηκαν 0-3 στο 8΄και 0-4 στο 15' τελειώνοντας στην ουσία το ντέρμπι πριν καλά καλά αρχίσει. Η Ιωνία μείωσε σε 1-4 (σκορ ημιχρόνου), Στο 2ο ημίχρονο οι παίχτες του Μινώταυρου αφού έχασαν μια ντουζίνα ευκαιρίες πέτυχαν το 2-5 στο 20' του 2ου ημιχρόνου για να μειώσει η Ιωνία τα τελευταία λεπτά σε 3-5 και 4-5 στις καθυστερήσεις του αγώνα.
Τα γκολ για τον ΜινώταυροSenia Ergi 3, Βόρφι Μάριος 1, Κουνδουράκης Σπύρος 1.

Προπαίδες U2004
                                               Ηρακλής Νεροκούρου-Μινώταυρος 2-3

Με 8 παίχτες ξεκίνησαν τα παιδιά του Κατσαβριά τον αγώνα (λόγο ιώσεων) αλλά τελικά κατάφεραν να κερδίσουν με 2-3 την ομάδα του Ηρακλή Νεροκούρου.
Τα γκολ για τον Μινώταυρο: Στόιτσος Γιάννης 2, Βροντάκης Εμανουήλ 1.