Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2012

Προτζούνιορ 6η αγωνιστική (22-12-2012)

Μινώταυρος - Ιωνία 2000  4-2
Εντυπωσιακό παιχνίδι το Σάββατο το μεσημέρι στο Calcetto σε ένα βρεγμένο και βαρύ αγωνιστικό χώρο. Δυνατό παιχνίδι με τάκλιν, προσωπικές μονομαχίες αλλά και ωραίους συνδυασμούς από τις δύο ομάδες. Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο με φάσεις εκατέρωθεν και έληξε 1-0 για την ομάδα μας με απευθείας εκτέλεση φάουλ από το Άγγελο Τσάλα στα μέσα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα "μωρά" του Κατσαβρια μπήκαν πιο δυνατά και πέτυχαν και δεύτερο γκολ με σουτ από τον Κογιαννάκη Μπάμπη. Όμως τα πανηγύρια κράτησαν λίγο. Η Ιωνία μέσα σε 5΄ λεπτά κατάφερε να ισοφαρίσει μετά από λάθη της άμυνας. Ο Μινώταυρος προσπάθησε να απαντήσει αλλά το σουτ του Κογιαννακη τράνταξε την συμβολή των δοκαριών. 5 λεπτά πριν την λήξη ο Μωραιτάκης Άγγελος με εντυπωσιακή ατομική ενέργεια πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με πλασέ έγγραψε το 3-2.  Το τελικό 4-2 σκορ διαμόρφωσε 2 λεπτά πριν την λήξη του παιχνιδιού ο Κογιαννάκης Μπάμπης.