Εκτός έδρας νίκη για τα 2005 στον Β' όμιλο του Πρωταθλήματος Παίδων.

Πρωτάθλημα παίδων "Μουντάκης Κωνσταντίνος"
β' Όμιλος  1η αγωνιστική
Κυριακή 03 Δεκεμβρίου 2017
Γήπεδο Μοναχή Ελιά.
Θησέας-Ν.Μινώταυρου 1-5
Με εκτός έδρας νίκη ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους τα 2005 του Μινώταυρου στον 2ο όμιλο του Πρωταθλήματος Παίδων "Μουντάκης Κωνσταντίνος" σήμερα το πρωί επικρατώντας με σκορ 1-5 του Θησέα στο γήπεδο Μοναχή Ελιά.
Σε ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο, ένα τρίλεπτο ξέσπασμα της ομάδας που πέτυχε 3 γκολ στα τελευταία λεπτά, ήταν αρκετό για να "καθαρίσει" το παιχνίδι.
Καλύτερη η ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε ακόμα 2 γκολ χάνοντας και αρκετές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ. Το μόνο που κατάφερε ο Θησέας ήταν να μειώσει σε 1-5 δέκα λεπτά πριν το τέλος.
Τα γκολ για την ομάδα μας: Πέπα 2, Ματσαμάκης 1, Νικολαϊδης 1, Χαμηλάκης 1.
Νέοι Μινωταύρου:(Γιώργος Αγγελάκης): Κοκολογιαννάκης, Μπυράκης, Χωραφάκης, Ασβεστάς, Κληματσάς, Χαμηλάκης, Ματσαμάκης, Μαξίμ, Πέπα, Αλχασάν (45' Σαριδάκης), Νικολαϊδης