Νίκη με ανατροπή και 4η θέση στον όμιλο για τα 2005!

Κύπελλο παίδων 2ος όμιλος 4η αγωνιστική
Γήπεδο Αγ. Μαρίνας
Νέοι Μινωταύρου-Α.Ε. Κυδωνία 4-1

Την 2η νίκη τους στο κύπελλο παίδων-και μάλιστα με ανατροπή- πέτυχαν σήμερα τα U2005 του Μινώταυρου στην Αγ. Μαρίνα.
Η ομάδα μας κέρδισε και την ομάδα της Κυδωνίας με 4-1 (ημίχρονο 1-1) και πέρασε στην 4η θέση του Β' Ομίλου με 7 βαθμούς σε τέσσερις αγώνες.
Η Νέα Κυδωνία εκμεταλλεύτηκε το άσχημο ξεκίνημα της ομάδας και προηγήθηκε με 0-1 στο 10' για να ισοφαρίσει ο Αμαραντίδης με κοντινό πλασέ σε 1-1 μετά από από αντεπίθεση.
Στο 8' του 2ου ημιχρόνου ο Νικολαϊδης με άψογο πλασέ σε τετ α τετ έβαλε την ομάδα μας μπροστά στο σκορ 2-1, με τον Μαξίμ να κάνει το 3-1 πέντε λεπτά αργότερα μετά από λάθος του τερματοφύλακα. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 62' με το 2ο γκολ του Αμαραντίδη με πολύ ωραίο διαγώνιο σουτ.
 Ο Κανιαμός ανέλαβε χρέη τερματοφύλακα στο Α' ημίχρονο και ο Μπυράκης στο 2ο λόγο του τραυματισμού του Κοκολογιάννη στο προηγούμενο παιχνίδι με την Σπάθα.
Την νίκη αυτή τα παιδιά την αφιερώνουν στον τραυματία τερματοφύλακα της ομάδας μας, Κοκολογιαννάκη Κωστα.
Τα γκολ για την ομάδα μας: Αμαραντίδης 2, Νικολαϊδης 1, Μαξίμ 1.
Νέοι Μινωταύρου (Γιώργος Αγγελάκης): Κανιαμός, Μπυράκης, Χωραφάκης (50' Αλ Χασάν), Ασβεστάς, Κληματσάς, Χαμηλάκης, Υμεράλι (40' Πέπα), Σαριδάκης (40' Ματσαμάκης), Μαξιμ, Νικολαϊδης, Αμαραντίδης