Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

Στον τελικό οι παίδες του Μινώταυρου.

Κορωνίδα-Μινώταυρος 0-2
Έγραψε ιστορία η ομάδα παίδων του Μινώταυρου τερματίζοντας στην πρώτη θέση του Ά ομίλου του Κυπέλλου παίδων "Σπύρος Αμαραντίδης" με 24β περνώντας για πρώτη φορά στον τελικό του Κυπέλλου παίδων.
Τα παιδιά του Θάνου Αγγέλη πραγματοποίησαν μία .."αγχωμένη εμφάνιση" και παρά το γρήγορο γκολ του Στέλιου Πατρικάκη 0-1 στο 5' δεν κατάφεραν να βρουν τον καλό εαυτό τους χάνοντας πολλά τετ α τετ στο πρώτο ημίχρονο και σπάζοντας τα δοκάρια στο δεύτερο ημίχρονο. Το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Μπούζινταρ Τιχομίροφ λίγο πριν το τέλος του Ά ημιχρόνου.
Στον τελικό η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την ομάδα του 'Ινκα που τερμάτισε πρώτη στον 2ο όμιλο του Κυπέλλου.

Μία ανάσα πριν τον Τελικό του κυπέλλου παίδων "Σπύρος Αμαραντίδης" ο Μινώταυρος

Μία ανάσα πριν τον τελικό είναι το τμήμα παίδων του Μινώταυρου μετά την νίκη του Ακρωτηρίου στην Σούδα.
Τα παιδιά του Θάνου Αγγέλη χρειάζονται μία "επαγγελματική νίκη" αύριο στον Βάμο με αντίπαλο την ομάδα της Κορωνίδας για να πανηγυρίσουν την συμμετοχή τους στον τελικό του Κυπέλλου Παίδων.
Ο αγώνας με την Κορωνίδα είναι προγραμματισμένος για αύριο το μεσημέρι 13:30 στο γήπεδο του Βάμου.

Προπαίδες 3η αγωνιστική 2ος όμιλος (29/11/2014)

Προπαίδες U2003
                                         Πανακρωτηριακός- Νέοι Μινώταυρου 2-10
Έβρεχε γκολ το πρωί στα Καθιανά με την ομάδα του Γιώργου Παπαβασιλείου να σκοράρει 10 φορές κερδίζοντας τελικά με 2-10 την ομάδα του Ακρωτηρίου.
Τα γκολ για την ομάδα μας: Shenia Ergi 3, Καπριδάκης Γιώργος 3, Κουνδουράκης Σπύρος 2, Αναστασόπουλος Νίκος 1, Ποθουλάκης Μάριος 1.

Προπαίδες U2004
                                           Παγχανιακός-Μινώταυρος 0-11
Δέκα γκολ οι μεγάλοι; 11 γκολ οι μικροί με τον Στόϊτσο να κάνει πάρτι γενεθλίων πετυχαίνοντας 5 γκολ. Χρόνια πολλά Γιάννη.
Τα γκολ για την ομάδα μας: Στόϊτσος Γιάννης 5, Κογιαννάκης Μπάμπης 2, Κυμινουλάκης Ευτύχης 2, Βροντάκης Μανώλης 2.

Ροδωπού-Νέοι Μινώταυρου 2-5
Νίκη για τα μικρά του Νίκου Κυπραίου και μάλιστα με ανατροπή στο Β' ημίχρονο (ημίχρονο 2-0).
Με μόλις 7 παιδιά παρατάχθηκε η ομάδα μας στο γήπεδο (λόγο απόστασης δεν ακολούθησαν όλοι).
Τα γκολ για την ομάδα μας: (Νικολαϊδης Λεωνίδας 3, Μαχίμ Μιχάλης 2.

Junior U2006
 Τα μικρά του Θάνου Αγγέλη απόλαυσαν το ρεπό τους.

Μινώταυρος-Ιωνία 2000  5-2
Ασταμάτητα τα μικρά του Γιάννη Πατεράκη κέρδισαν και την Ιωνία 2000 με 5-2 και παρέμειναν στην κορφή της βαθμολογίας έχοντας το απόλυτο με 3 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.
Τα γκολ για την ομάδα μας: Γεωργακάκης Μανώλης 3,  Ψεγιαννάκης Γιώργος 1,  Γελασάκης Θρασύβουλος 1.

Projunior U2007
Δόξα Παχ.-Νέοι Μινώταυρου 4-3
Σε άσχημη μέρα τα μικρά του Δημήτρη Κατσαβριά γνώρισαν την πρώτη τους ήττα με 4-3 από την ομάδα της Δόξας Παχιανών.
Τα γκολ για την ομάδα μας: Γιαννακίδης Νίκος 2,  Ψεγιαννάκης Χρήστος 1.