Σάββατο 29 Μαρτίου 2014

Junior 17η αγωνιστική (29-3-2014)

Μινώταυρος-Αστέρας Χαλέπας 2-1
Μια ακόμα νίκη για τα τρομερά μωρά του Δημήτρη Κατσαβριά το Σάββατο το πρωί στα Καθιαννά.
Αήττητα και πρώτα τερμάτισαν στην κανονική περίοδο τα junior του Μινώταυρου με 16 νίκες και 1 ισοπαλία (49β) και πλέον θα αντιμετωπίσουν στην διαδικασία των μπαράζ την 4η στην βαθμολογία ομάδα του Κισσαμικού.
Το παιχνίδι ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι ανάμεσα σε δύο πολύ καλές ομάδες με τον Αστέρα να μπαίνει δυνατά να δημιουργεί και να χάνει αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο 15'.
Ο Μινώταυρος μετά το 15' ανέβασε στροφές και κατάφερε να προηγηθεί 1-0 με γκολ του Στόϊτσο (σκορ ημιχρόνου). Στο 2ο ημίχρονο τα τρομερά μωρά αποφάσισαν να.... "παίξουν μπάλα" και χάνοντας την μία ευκαιρία μετά την άλλη κατάφεραν να κερδίσουν 2-1 με γκολ του Κογιαννάκη (ο Αστέρας είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1.
MIP για τον Μινώταυρο ο Βροντάκης.
Την Τετάρτη 2 Απριλίου θα αναρτηθεί στο blog το roster του τμήματος junior και τα γκολ.

Τμήμα υποδοχής (29-3-2014)

Μινώταυρος-Άρης Σούδας 5-2
Δύο φιλικούς αγώνες έδωσαν Σάββατο το πρωί στο fair play τα τμήματα υποδοχής U2007 και U2008 της ομάδας μας.
Στον πρώτο χρονολογικά αγώνα τα μικρά του Γιάννη Πατεράκη κέρδισαν τον Άρη Σούδας 5-2 παίζοντας ανα διαστήματα πολύ ωραίο ποδόσφαιρο.
Τα γκολ για τον Μινώταυρο: Γιαννακίδης 2, Ψεγιαννάκης Χ. 2, Λουπάσης

Μινώταυρος- ΑΔΝΚυδωνίας 2-3
Στον δεύτερο αγώνα που έγινε αμέσως μετά με αντίπαλο την ακαδημία δήμου Ν.Κυδωνίας η ομάδα μας έχασε με 2-3 (βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-3) για να μειώσει σε 2-3 με δύο γκολ του Γιαννακίδη.
Πολύ καλή εμφάνιση (για μία ακόμα φορά) από τον Σοφιάκη στο τέρμα (2008).

Τμήμα projunior 06 φιλικός αγώνας (29-3-2014)

Μινώταυρος-ΑΔΝΚυδωνίας 2-3

Πολύ καλή εμφάνιση παρά την ήττα για το τμήμα του U2006 που ξεκίνησε την προετοιμασία στα γήπεδα 8Χ8 (junior).
Τα μικρά στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα έδειξαν ότι μπορούν να τα καταφέρουν και σε μεγαλύτερο γήπεδο παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και χάνοντας πολλές ευκαιρίες έχοντας αντίπαλo μία πολύ καλή ομάδα (κατέκτησε το πρωτάθλημα στα projunior).
Τα γκολ (με επιφύλαξη) Φουντουλάκης, Βασιλάκης.

Τουρνουά Junior 05 (29-3-2014)

Δόξα -Μινώταυρος 2-2
Ένα ακόμα ντέρμπι για τα τζούνιορ 05 ανάμεσα στην Δόξα και τον Μινώταυρο έληξε ισόπαλο 2-2.
Πολύ καλή εμφάνιση από τα μικρά του Δημήτρη Αδαμόπουλου που άνοιξαν το σκορ 0-1 με γκολ του Τσιγκουνάκη και ισοφάρισαν σε 2-2 στην τελευταία φάση του αγώνα με γκολ του Στόιτσο.

Προπαίδες 17η αγωνιστική (29-3-2014)

Περιβόλια-Μινώταυρος 3-0
Με ήττα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του το τμήμα των προπαίδων του Μινώταυρου.
Πέρα από την ήττα η μέτρια εμφάνιση που πραγματοποίησε η ομάδα του Γιώργου Παπαβασιλείου χάλασε την πολύ καλή εικόνα που παρουσίασε το τελευταίο δίμηνο.
Την Τρίτη 1 Απριλίου θα αναρτηθεί το φετινό ρόστερ των προπαίδων καθώς και οι σκόρερ.

Ονοματεπώνυμο                      χρον/γία   θέση          γκολ
Μαρουλάκης Πέτρος                   2006      Τερμ.

Στους παίδες ταιριάζει το Κολυμβάρι.
Δεύτερη εκτός έδρας νίκη για τους παίδες (και οι δύο στο Κολυμβάρι) αυτή τη φορά με αντίπαλο την Σπάθα.
Εντυπωσιακή εμφάνιση από τα δεύτερα και απόδραση με ανατροπή 1-3. (ημίχρονο 1-1).
Χατ τρικ από ..ποιόν άλλο τον Γιώργο Γιαννακίδη

Junior 16η αγωνιστική (22-3-2014)

Νέοι Χανίων-Μινώταυρος 0-7
Νίκη και παράλληλα εξασφάλιση της πρώτης θέσης για τα "τρομερά μωρά" του Δημήτρη Κατσαβριά σήμερα το πρωί στα Νεροκούρου.
Πολύ καλή εμφάνιση και εύκολη νίκη με 0-7 (ημίχρονο 0-3).
Τα γκολ για τον Μινώταυρο: Κογιαννάκης 3, Μωραϊτάκης 2, Στόϊτσος 2.
Ντεμπούτο για τον Μινώταυρο έκανε ο Ματσαμάκης Κων/ντίνος πραγματοποιώντας πάρα πολύ καλή εμφάνιση.

Προπαίδες 16η αγωνιστική (22-3-2014)

Άρης Σούδας-Μινώταυρος 1-2
Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Παπαβασιλείου σήμερα το πρωί στην Σούδα.
Τα παιδιά αφού έχασαν....τα "άχαστα"" κατάφεραν έστω και στο "πάρα ένα" να κερδίσουν με 1-2.
Τα γκολ για τον Μινώταυρο: Σκαμάγκας, Σένια.

Τουρνουά Junior 05 (22-3-2014)

Μινώταυρος-Άρης Σούδας 7-0
Νίκη για τα junior ii σήμερα το πρωί στης Μουρνιές με αντίπαλο τον Άρη Σούδας.
Πολύ καλή εμφάνιση από τα μικρά (αρχίζουν να δένουν σαν ομάδα) που προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 3-0 μαι τελικά έφτασαν εύκολα  στην νίκη με σκορ 7-0.
Τα γκολ για τον Μινώταυρο (με επιφύλαξη): Σαριδάκης 2, Νικολαϊδης 2 Μαξίμ 2, Δημητρακόπουλος 1.

Τμήμα υποδοχής 22-3-2014

Νέοι Μινώταυρου -Μινώταυρος  2-2
Ισόπαλο έληξε το "ένδο-οικογενειακό ντέρμπι" του τμήματος υποδοχής σήμερα το πρωί στις Μουρνιές. Το παιχνίδι ήταν ένα καλό τεστ για τα δύο τμήματα της υποδοχής που θα συμμετέχουν από το επόμενο Σάββατο σε τουρνουά που θα γίνει σε γήπεδα 5Χ5.
Ο Μινώταυρος θα συμμετέχει στα τουρνουά με δύο τμήματα:
1) Νέοι Μινώταυρου (2007)
2) Μινώταυρος (2008).
Οι γονείς και τα παιδιά θα ενημερωθούν έγκαιρα για το πρόγραμμα και τα γήπεδα.

Projunior 11η αγωνιστική (22-3-2014)

Μινώταυρος-Πανακρωτηριακός 2-3
Με ήττα έκλεισε της υποχρεώσεις της η ομάδα του Γιάννη Πατεράκη για το πρωτάθλημα projunior.
Μέτρια εμφάνιση από τα μικρά και ήττα με 2-3 από το Ακρωτήρι και μάλιστα με 2 αυτογκόλ!
Τα γκολ για τον Μινώταυρο Στόϊτσος, Κοτζαμιχάλης.

Επειδή κυκλοφορούν φήμες για την συμμετοχή της ομάδας του 2006 σε τουρνουά που θα γίνει σε γήπεδα 5Χ5  η διοίκηση του Μινώταυρου διευκρινίζει ότι τα παιδιά του 2006 θα πάρουν μέρος ΜΟΝΟ σε τουρνουά Junior 8Χ8 (στο μισό γήπεδο)