Κυριακή 28 Απριλίου 2013

Παίδες 18η αγωνιστική (28-4-2013)

Ροδωπού-Μινώταυρος 0-7
Εντυπωσιακή η ομάδα του Γιάννη Λιουδάκη σήμερα το απόγευμα στο Κολυμβάρι συνέτριψε με 0-7 τα Ροδωπού.
Παρά τις πολλές απουσίες (4 παίχτες από τα δεύτερα αγωνίστηκαν με την πρώτη ομάδα) τα δεύτερα του Μινώταυρου έκαναν καλή εμφάνιση και ο Λιουδάκης είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει τους παίχτες του και σε διαφορετικές θέσεις.
 Το ντεμπούτο τους με την δεύτερη ομάδα του Μινώταυρου έκαναν οι Βασιλάκης Γιώργος (τέρμα) Παντερμάκης Στέλιος και Δάμο Μάριο που ανέβηκαν από τους προπαίδες στην δεύτερη ομάδα.

Χατ τρικ για τον Μανουσάκη Νίκο 2 γκολ ο Ξενάκης Δημήτρης, 1 ο Γιαννακίδης Γιώργος και 1 γκολ ο τερματοφύλακας Μπατάκης Ραφαήλ που έπαιξε ..αριστερό εξτρέμ

Σάββατο 27 Απριλίου 2013

Τουρνουά "Junior 04" (27-4-2013)

Μινώταυρος-Αστέρας Χαλέπας 4-3
 Νέα νίκη και..5 στα 5 για τα παιδιά γεννημένα το 2004.
Τα παιδιά του Δημήτρη Κατσαβριά αλλά με τον Γιάννη Λιουδάκη στον πάγκο (ο Κατσαβριάς απουσίαζε στην Ιταλία για επαγγελματικούς λόγους) και με αρκετές απουσίες κατάφεραν να κερδίσουν ένα ακόμα παιχνίδι στα πλαίσια του τουρνουά "junior 04".
 Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν Γιάννης Στόιτσος 2, Κογιαννάκης Μπάμπης, Κυμηνουλάκης Ευτύχης.
 Μελανό σημείο στο παιχνίδι τα αντιαθλητικά (σκόπιμα..;) φάουλ "παίχτη" του Αστέρα Χαλέπας.

Τουρνουά "Fair play 06-07" (27-4-2013)

Άρης Σούδας-Μινώταυρος 1-1

Πρώτη απώλεια βαθμών για τα "τρομερά μωρα" του Δημήτρη Δοντσίδη στο τουρνουά που διοργανώνει το fair play.
Η ομάδα μας μπήκε δυνατά πέτυχε πρώτη γκολ είχε 2 δοκάρια και πολλές ακόμα ευκαιρίες σε ένα πάρα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο που τα παιδιά είχαν σωστές τοποθετήσεις μέσα στο γήπεδο και κρατούσαν τις θέσεις τους.
Στις αρχές της επανάληψης ο Άρης κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.
Το γκολ για την ομάδα μας ο Κωνσταντίνος Κ. ο οποίος είχε και ένα ανεπανάληπτο τετ α τετ  στην τελευταία φάση του αγώνα
Εντυπωσιακός ο Νικόλας Φ. στην επίθεση (είχε 2 δοκάρια) αλλά και ο Άγγελος Τ. στο τέρμα.

Ποσειδώνας Τσικαλ.-Μινώταυρος 1-1
Νέα ισοπαλία για τα δεύτερα του Μινώταυρου (3η στη σειρά) αυτή τη φορά με τον Ποσειδώνα Τσ. με σκορ 1-1.
Η ομάδα μας καλύτερη προηγήθηκε με γκολ του Γιαννακίδη 0-1 (σκορ ημιχρόνου).
 Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ποσειδώνας αντέδρασε και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Φώτο "τουρνουά junior 04" (20-4-2013)

Τουρνουά "fair play 06-07" (20-4-2013)

Αστέρας Χαλέπας-Μινώταυρος 0-8

Νίκη και καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο για τους "μπόμπιρες" του Μινώταυρου το Σάββατο στα πλαίσια του τουρνουά "fair play 06-07".
Μετά την ήττα από τα Περιβόλια την Παρασκευή τα παιδιά του Δημήτρη Δοντσίδη επέστρεψαν στις νίκες.

Τα γκολ για τον Μινώταυρο Νίκος Β. 2, Κωνσταντίνος Κ. 2, Αντώνης Σ. 2, Νίκος Φ., Νικηφόρος

Σάββατο 20 Απριλίου 2013

Τουρνουά "junior 04" (20-4-2013)

Μινώταυρος-Νεροκούρου 8-2

Μία απο τα ίδια για την πολύ φορμαρισμένη ομάδα του Δημήτρη Κατσαβριά που κέρδισε και τα Νεροκούρου με σκορ 8-2.
Τα γκολ για την ομάδα μας Κογιαννάκης 2, Μωραιτάκης 2, Νικολάου 2, Κιμηνουλάκης και Βροντάκης

Τουρνουά "junior 03" (20-4-2013)

Ιωνία 2000-Μινώταυρος 1-2

Νέα νίκη για την ομάδα του Γιάννη Λιουδάκη που πλέων βάζει πολύ ψηλά τον πήχη.
Νέα νίκη με την υπογραφή του προπονητή ο οποίος έχει μεταμορφώσει τα junior 03 σε μία πάρα πολύ καλή ομάδα που ξέρει τι ζητάει μέσα στο γήπεδο.
Με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε αυτή η νίκη από 1-0 σε 1-2 με δύο γκολ του Ergi με κεφαλιά (σκορ ημιχρόνου 0-0).

Προπαίδες φιλικός αγώνας (20-4-2013)

Ιωνία 2000-Μινώταυρος 1-0

Με ήττα συνέχισε την προετοιμασία της η ομάδα του Γιώργου Παπαβασιλείου.
Η ομάδα μας με πάρα πολλές απουσίες (σχολικές υποχρεώσεις) ηττήθηκε αλλά όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν άφησαν άριστες εντυπώσεις σε γονείς και προπονητή.
Με την ομάδα προπαίδων αγωνίστηκε και ο Κωνσταντίνος Σωμαθιανός γεννημένος το 2004 κάνοντας καλό παιχνίδι παρότι αγωνίστηκε σε μεγαλύτερη κατηγορία από αυτή της ηλικίας του.